• /

خواص نوشیدنی ( kombucha)

 

نوشابه تخمیری چاي (كامبوچا)

چاي كامبوچا ( نوعي قارچ )يك نوشيدني است كه به كمك گروه خاصي از خانواده باكتريها و مخمرها به همراه چاي سبز ياچاي سياه طي مدت زمان مشخصي به دست ميايد .

چاي كامبوچا نوشيدني سالم با طعم مطلوب كه به طور شگرفي بر سلامت انسان تاثيرزیادی مي گذاردو امروزه ان را وسیله ای برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماریها خصوصا سرطانها می شناسند.

چگونگی مراحل تخمیر :

کومبوچا یک لایه پلی ساکارید حاوی انواعی از باکتری ها. مخمرها و قارچ ها می باشد.که ابتدا مخمرهای موجود در محیط کشت شده  قند ساکارز را می شکنند. و در نتیجه گلوگوز و فکتوز تولید می کنند. در مرحله بعد فروکتوز نیز با ایزومریزاسیون به گلوکز تبدیل می گردد.سپس تمامی قندها به مصرف مخمرها می رسند و منجر به تولید الکل و دی اکسید کربن می شوند.( دی اکسید کربن سبب گازدار شدن می شود) وقتی الکل به میزان لازم تولید شد. زمینه برای رشد باکتری از منبع کربن جهت رشد و تکثیر خود استفاده می کنند. بعد از ان  باکتری ها فعال می گردند و الکل را به اسید هایی همچون اسید استیک . اسید لاکتیک . اسید گلوکونیک و اسید گلوکورونیک تبدیل می کند.

لازم به ذکر است که شکر و کافئین چای به مصرف مخمرها و باکتریها می رسد . و نوشیدنی در پایان هیچ یک از موارد مضر را دارا نیست .

این نوشیدنی بر اساس نواحی متفاوت اب و هوایی و روش رشد و غیره می تواند کمی متفاوت گردد. ولی در نهایت نوشیدنی ترش و شیرین و عطر دلنشین با خواص درمانی و تغذیه ای بسیار بالا می باشد.

خواص چاي كامبوچا:

1-زيبايي پوست 2- جلوگيري از طاسي 3- درمان اسم  4- بهبود ناراحتي عضلاني5- بهبود ضعف اعصاب 6- درمان بيماريهاي كليوي 7-سلامت دستگاه كوارش 8- سلامت چشم  9- كاهش وزن 10- سلامت قلب 11- سلامت كبد  12 تنظيم قند خون  13-  درمان دردهاي رماتيسم 14-رفع يبوست و بواسیر15- درمان ناتواني جنسي 16- بهبود بيماري ارتروز  17- اكسير طول عمر 18- جلوگيري از سرطان 19- جلوگيري از سختي عروق

توضیح :

بر اساس شواهد و ازمایشهای انجام شده روی قارچ کامبوچا وجود اسید گلورونیک در چای کامبوچا نه تنها مانع از سرطانی شدن سلول ها می شود . بلکه رشد سلو ل های سرطانی را متوفف میکند.

اسید گلوکورونیک در بدن  انسان به عنوان پادزهر عمل میکند. و قادر است تمام سموم به خصوص مواد پروتینی در هم امیخته که توسط میکروبهای بیماری زا در بدن تولید تولید می شود . از بین ببردو از طریق سیستم دفع انها ر ا از بدن خارج کند.

موارد منع مصرف:

کودکان و زنان باردار و شیرده قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایند.

کسانی از داروهای خاص استفاده می نمایند . قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایند.

این صفحه را برای یک دوست بفرستید.

با تشکر ! پيام شما ارسال شد